Лікування наркоманії Луцьк

Наркотична залежність – серйозна проблема, ігнорувати яку не можна ні конкретної особистості, ні в масштабах сім’ї і держави. Згідно зі статистичними даними МОЗ і Мінсоцполітики в Україні спостерігається постійне зростання кількості тих, хто піддається наркозалежності.
Лікування наркоманії Луцьк

Масштабність української наркоманії

Серед пацієнтів, яких доводиться направляти на лікування наркоманії в стаціонарі, все частіше стали зустрічатися підлітки. На жаль, навіть учні 8-11 класів, мають досвід вживання марихуани, «аптечних» наркотиків, засобів на основі опіуму або амфетаміну.

Ще однією особливістю наркоманії в Україні є те, що ця проблема вже перестала зачіпати жителів тільки великих мегаполісів. Лікування наркозалежності в реабілітаційних центрах та клініках проходять пацієнти з різних регіонів України. 50% із загальної кількості є жителями невеликих міст і сіл. Ще кілька років тому цей показник був в п’ять разів менше.

Проблема наркотичної залежності ускладнюється тим, що країну «захлиснули» різноманітні наркотики. Наркомани вживають найсильніші синтетичні наркотики (метадон), приймають психотропні препарати, отримані кустарним способом на основі ефедрину, а також вживають інші заборонені препарати.

Лікування наркоманії

Найефективніше лікування наркоманії передбачає перебування наркомана в спеціалізованих центрах лікування наркоманії. Для позбавлення від фізичної залежності достатньо пройти курс, спрямований на очищення організму. Однак такі процедури не усунуть психологічну залежність, що не зорієнтують людини на кардинальні зміни в житті.

Лікування від наркоманії в стаціонарі в умовах спеціалізованих клінік передбачає роботу висококваліфікованих психологів з кожним наркозалежним або з групою пацієнтів.

Клініки України здійснюють анонімне лікування наркоманії. Анонімність особливо важлива для тих пацієнтів, які побоюються розголосу, не бажають, щоб про цей факт їхнього життя дізналися колеги, сусіди і навіть родичі.

Лікування наркотичної залежності здійснює не тільки нарколог. Терапевтичні, реабілітаційні заходи проводять також психологи, психотерапевти, залучаються фахівці і консультанти з хімічної залежності.

Етапи лікування

Отримати однозначну відповідь на питання, скільки коштує лікування наркоманії, неможливо. Все залежить від того, який наркотик вживав пацієнт, який ступінь залежності і стан здоров’я. Вартість залежить і від тривалості перебування в клініці.

Процес лікування передбачає проведення кількох етапів. На початковому етапі проводиться детоксикація, що триває від 3 днів до 2 тижнів. Ця процедура дозволяє очистити організм, усунути «ломку». При успішному проведенні детоксикації сон колишнього наркомана нормалізується, внутрішні органи починають функціонувати без збоїв. Однак, наркомани, які пройшли тільки початковий етап, в більшості випадків рано чи пізно починають знову вживати наркотичні засоби.

Щоб попередити рецидиви, в клініках здійснюють подальше поетапне лікування, яка передбачає проведення:

  • реабілітації (відновлення фізичного та психічного здоров’я);
  • соціальної адаптації.

У реабілітаційному центрі в Луцьку надають можливість наркозалежним анонімно пройти лікування. Висококваліфіковані фахівці реабілітаційних центрів нададуть ефективну допомогу, допоможуть повернутися до здорового способу життя.

×
Проконсультуйтесь з професіоналами!