Етапи виздоровлення

Етапи виздоровленняЗалежність вражає усі сфери життя, а значить і лікування залежності потрібно робити всестороннім. Лікування наркоманії, алкоголізму та інших залежностей – це комплексний процес, котрий складається з певних етапів одужання. Етапи складаються з елементів реабілітації направлених на відновлення тієї або іншої сфери життя пацієнта. Виділяють чотири основних етапи лікування залежності, а саме:

  1. Діагностика захворювання — триває протягом одного – двох тижнів. Пацієнт потрапляє в умови стаціонару, де діагностується його фізичний, соціальний, психологічний стани, а також ступінь ураження залежністю. Діагностику проводять відповідні спеціалісти, як у вигляді прямого обстеження, так і спостерігаючи за пацієнтом в рамках клініки. Пацієнт виконує аналітично-мотиваційні завдання.
  2. Реабілітація –  рекомендовані терміни до трьох місяців. Проводиться комплекс процедур направлених на усунення причин залежності, проводиться профілактика можливого зриву по індивідуальній програмі. Постійні консультації зі спеціалістами. Також під час реабілітації проходить інтенсивне відновлення фізичної сфери життя.
  3. Психокорекція — рекомендовані терміни від трьох місяців до пів року. Усунення причин залежності на психологічному рівні. Відновлення емоційної і почуттєвої сфери. Відновлюється здорове мислення і здатність до самоконтролю. Індивідуальні і групові заняття з психологом, психотерапевтом. Робота з кожним пацієнтом персонально.
  4. Ресоціалізація — поступове виведення пацієнта в соціум для його комфортної адаптації, відновлення зруйнованих відносин, придбання навичок ефективного спілкування з іншими людьми.

Дані етапи представляють собою  різні елементи єдиної Програми по лікуванню залежності, їх склад визначений, а застосування до конкретного пацієнта формується індивідуально. Важливо відмітити, особливість програми “Ренесанс” складається в тому, що більшість процесів усіх етапів виздоровлення запускаються паралельно, але в різній інтенсивності. Інтенсивність і відношення складаючих програми залежить від готовності пацієнта приймати ті або інші її елементи. Тому, коли ми говоримо про якийсь етап одужання, ми маємо на увазі, що в даному проміжку часу один елемент програми переважає над іншими за ступенем застосування. 

Запишіться на безкоштовну консультацію, або ж зателефонуйте
по телефону: (066) 015-43-55

Після чого наш черговий лікар зателефонує вам,
і погодить з вами дату і час.
×
Проконсультуйтесь з професіоналами!